Vikingové a 8+1 statečných

28.01.2014 20:35

V neděli jsme se chtěli pokusit získat první důležité body v cestě za postupem do play-off proti silnému soupeři Vikings Slušovice. Chystal jsem silnou sestavu, která by mohla uspět. Ještě v neděli dopoledne to vypadalo, že nebude se sestavou problém. Jenže za dalších pár hodin už to nebyla pravda. Janty musel do práce, Honza Pravda lehl a stejně tak Machin. Čekal mne tedy klasický předzápasový shon aneb sežeň hráče na večer (hrálo se 20:45). Na soupisce nás je asi 20, tak jsem se jal oslovit příležitostné posily. Bohužel jsem nikoho nesehnal, nikomu se to nehodilo. Ukázalo se, že jako manažer jsem selhal a budu přemýšlet o rezignaci na tuto funkci. Zpět k příběhu....  A tak jsme večer vyrazili s tím, že nás bude 8. Ještě jsme ani nevyjeli z města a zvonil mi telefon. Tušil jsem další dobrou zprávu. Vola Kuba. Jeho nadupaná kára mu v mrazu -10 stupňů vypověděla poslušnost. Jak se říká, vždycky to může být horší. Zbylo nás 7+golman. Přiznávám, že jsem už neměl moc elánu do zápasu a v autě taky zaznělo, jestli se na to nevys..., ale povinnost velí zápas odehrát a počet 7 je ještě pravidly povolený počet hráčů. 

Dorazili jsme na zimák a já jsem vyrazil pro klíče od šatny. Dostali jsme malou šatnu pod tribunou a já jsem měl obavy abychom se tam vešli. Ale v tomto ohledu se ukázal počet účastníků jako ideální. Nálada v kabině byla dobrá, humor nás neopouštěl....nakonec co jiného zbývalo. Zprávy z tábora soupeře byly výtečné. Dorazili prý v plné sestavě a prý se velmi těší na zápas. To nás taky pobavilo, takže jsme se strojili s úsměvem na rtu. Co se mi nepovedlo za celé odpoledne, to se někomu z kluků podařilo při rozbruslení. Ulovili jednoho hráče. Takže nás bylo 8 do hry.

Zápas začal. A to velmi svižně. První pokus vyslal soupeř už po 20 vteřinách a bohužel tato svižná a tvrdá střela propadla Svakimu pod paží a skončila o pár centimetrů za brankovou čárou. No co, Svaki si vybral slabší chvilku hned na začátku.....ale po zbytek zápasu byl jednoznačně nejlepším hráčem na ledě! Soupeř hned od začátku předváděl dobře sehrané kombinace, výborné bruslení a kvalitní střelbu. Ale i my jsme se dostali do několika šancí a už za 2 minuty bylo vyrovnáno. A v 6. minutě jsme šli dokonce do vedení, když od modré prostřelil po ledě brankáře soupeře Řízek. Nečekaný obrat v zápase. Vikingové zaveleli k vyrovnání a tlačili se ještě více do útoku ale nám se dařilo narušovat jejich kombinace a když už bylo nejhůř, byl tu Svaki. Otevřel se nám větší prostor k brejkům a taky jsme se do asi pěti brejkových situací dostali. Z toho byly určitě 3 opravdu tutové, ale nepodařilo se nám nic proměnit. Škoda, bylo to za stavu 2:1 pro nás a kdybychom navýšil naše vedení....třeba by se zápas v dalších minutách vyvíjel jinak. Vypadalo to, že vedení udržíme do konce třetiny, ale v posledních dvou minutách nás soupeř točil v naší třetině a my jsme nebyli schopní dostat puk do středního pásma i když jsme k tomu měli dostatek možností. Půl minuty před koncem třetiny bylo vyrovnáno.

Krátce jsme odfrkli a byla tu druhá třetina. První velkou šanci jsem měl já, ale trefil jsem pouze tyčku. Ani ne za minutu jsem na sebe upozornil znovu, ale už vůbec ne hokejovým způsobem. Neudržel jsem nervy a seknul jsem protihráče úplně mimo hru. Vyfasoval jsem 2 minuty a to jsem mohl být ještě rád. Ihned po usednutí na trestné lavici jsem věděl, že to byla absolutní blbost....Oslabil jsem team a soupeř přesilovku s přehledem využil. Brzo po začátku druhé třetiny jsme tedy prohrávali 3:2. Ovšem k vyrovnání nebylo daleko. Stále jsme drželi se soupeřem krok a měli jsme dostatek šancí na vyrovnání. Ve 25.minutě jsme měli navíc možnost přesilové hry, ale bohužel branku jsme nedali, ba naopak jsme inkasovali. Po chybě na modré čáře se dostal do brejku Kuňák a s přehledem proměnil. Stav 4:2 už vydržel až do konce druhé třetiny.

Od začátku třetí třetiny už bylo vidět, že nám docházejí síly. Soupeř se dostával často do přečíslení. Dvě výstavní trefy Jirky Kuňáka znamenaly vedení Vikingů 6:2. Nám už se nepodařilo výsledek alespoň korigovat, i když jsme měli 3 opravdu dobré příležitosti. Navrch jsme dostali další 3 fíky a zápas skončil 9:2.

Za svoje extempore přispěju do teamové kasy stokorunou. Ta situace mne mrzí, ale to odpolední skoro až přemlouvání některých jedinců Vám na klidu nepřidá. Místo toho abyste pak na zápas jeli s tím, že urvete body, tak jedete pouze s přáním uhrát trošku normální výsledek. A to se nakonec i skoro podařilo, když jsme v 8 hráčích v poli předváděli dvě třetiny sympatický výkon. Děkuju moc všem zúčastněným. A doufám, že těm, kterým se to nehodilo se nedělní večer vydařil dle představ.

Novo